AGATA DUMA ELEKTRONICZNIE – Wywiad na portalu Nad Zagożdżonka

AGATA DUMA ELEKTRONICZNIE (21.12.2015r.)

wywiad

Pionkowska poetka Agata Duma na kilka dni przed świętami dla swoich Czytelników przygotowała wspaniałą niespodziankę.

Dla miłośników poezji naszej pionkowskiej autorki mamy dobrą wiadomość. Agata Duma przygotowała, bowiem elektroniczne wydanie swojej twórczości w postaci eBooka. „Uzależniona – Edycja Specjalna” zawiera dziesięć wcześniej niepublikowanych utworów.

W połowie ubiegłego roku pionkowska poetka młodego pokolenia Agata Duma wydała swój debiutancki tomik poezji „Uzależniona 1”. Zapowiedziała jednocześnie, że jest to pierwsza część literackiego tryptyku. „Uzależniona 2” miała trafić do księgarń jeszcze w grudniu tego roku. Już dziś jednak wiadomo, że nowy tomik poezji swój debiut będzie miał w styczniu przyszłego roku, a więc już za kilka tygodni.

Poetka dla miłośników swojej twórczości przygotowała jednak wspaniałą niespodziankę. Wydała eBooka „Uzależniona Edycja Specjalna”. W wersji elektronicznej znalazło się dziesięć wcześniej nigdzie niepublikowanych utworów. Są to wiersze napisane w latach 2010 – 2012.

- Tę książkę napisało życie. Wszystkie odczucia, myśli, pragnienia, jakie znajdują się tutaj są dowodem na to, że niczego nie można przewidzieć na tym świecie – napisała w przedmowie do „Uzależniona Edycja Specjalna” Agata Duma.

Elektronicznego eBooka można zakupić za pośrednictwem księgarni internetowej publio.pl a wkrótce będzie także dostępny w innych serwisach. Ponadto jeszcze w tym miesiącu jak poinformowała nas pionkowska poetka za pośrednictwem tego serwisu będzie można nabyć „Uzależnioną 1” wzbogaconą o prace plastyczne autorki.

W związku z tym, że eBook ukazał się tuż przed świętami Bożego Narodzenia znajdziemy tam między innymi utwory o tematyce bożonarodzeniowej. „Cicho i spokojnie”, „Witaj”, czy też „Zaśpiewajmy naszą piosenkę” duchowo i literacko przeniosą nas w magiczny czas świąt. Znalazł się tam również utwór, o którym sama Agata Duma mówi, że był przełomem literackim w jej dotychczasowej twórczości.

wywiad
Ebooka „Uzależniona Edycja Specjalna” można czytać na smartfonie.

- „Hipnotyzujesz mnie” to wiersz, który pozwolił mi inaczej spojrzeć na moją poezję i bez wątpienia stał się przełomem w mojej twórczości – powiedziała nam Agata Duma.

Jednocześnie Agata Duma ciągle doskonali swój warsztat literacki i bierze udział w warsztatach poetyckich, które organizowane są w Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu. Opiekunem grupy młodych literatów jest doskonale znany radomski poeta Adrian Szary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>