POWRÓT UZALEŻNIONEJ – Relacja z występu i zapowiedź nowej publikacji na port alu Nad Zagożdżonka (04.09.2015)

POWRÓT „UZALEŻNIONEJ”

powrót uza zdj 1

Prawdopodobnie już pod koniec tego roku miłośników literatury czeka artystyczna niespodzianka.
Szykuje się, bowiem powrót „Uzależnionej”.

Przed autorką droga, którą ten tomik poezji wspaniale otworzył – tak o pierwszym, debiutanckim tomiku „Uzależniona 1” pisała jedna z recenzentek.

Wszystko na to wskazuje, że jeszcze w tym roku miłośników twórczości Agaty Dumy czeka wspaniała niespodzianka. Autorka, bowiem zapowiedziała, że prawdopodobnie już na przełomie listopada i grudnia tego roku ukaże się jej kolejny tomik wierszy „Uzależniona 2”.

- Wydanie kolejnego tomiku poezji ”Uzależniona 2” jest planowane w miesiącach listopad – grudzień 2015 r. Publikacja zawierać będzie około czterdziestu wierszy – powiedziała nam aktualnie nasza poetka młodego pokolenia Agata Duma.

Jesteśmy pierwszą lokalną redakcją, która informuje o tym wydarzeniu. Podobnie zresztą było w przypadku debiutanckiego tomiku „Uzależniona 1”. Wówczas już w kilkanaście dni po literackim debiucie napisaliśmy, że na rynku wydawniczym ukazała się książka lokalnej, pionkowskiej poetki.

- Na początku czerwca tego roku na ogólnopolskim rynku literackim ukazała się „Uzależniona 1”. Autorką jest młoda poetka, mieszkanka Pionek Agata Duma. Wiersze zaczęła pisać już wieku trzynastu lat. Teraz wchodzi w dorosłe życie. W Pionkach ukończyła Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 oraz Publiczne Gimnazjum Nr 1 a liceum w Radomiu – napisaliśmy w pierwszych dniach lipca 2014 roku.

- W „Uzależnionej 1” znajdziemy wiersze o emocjonalnym osamotnieniu, rozczarowaniu, ale także i o miłości – mówiła wówczas w rozmowie z naszą redakcją młoda pionkowska poetka Agata Duma.

A jaka będzie „Uzależniona 2”? Czy podobnie jak w pierwszym tomiku autorka zaserwuje nam podróż w głąb, czasami mrocznej ludzkiej duszy?

- Tym razem teksty będą bardziej intensywne i nieco krótsze, a niektóre wiersze bardziej romantyczne – powiedziała nam aktualnie Agata Duma.

Jednocześnie poetka dla swoich Czytelników zapowiada niespodziankę. Jaką? Co prawda ze zrozumiałych względów nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale nam uchyliła przysłowiowego „rąbka tajemnicy”.

- No cóż. Mogę tylko powiedzieć, że planowana niespodzianka nie jest wierszem – poinformowała nas lakonicznie i dość tajemniczo Agata Duma.

pu zdje 2
Prace plastyczne.

Obecnie Agata Duma nie tylko intensywnie pracuje nad nowym tomikiem wierszy. Intensywnie promuje również debiutancki tomik a także swoje obrazy. Jej dzieła plastyczne można było między innymi oglądać podczas wieczoru autorskiego w Miejskim Centrum Kultury i Biblioteka. W między czasie spotkała się także z miłośnikami swojej twórczości w Jedlni Letnisko.

Nam nie pozostaje, więc nic innego jak czekać na „Uzależnioną 2” oraz zapowiedzianą niespodziankę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>